کد خبر: 225

معاون وزیر صمت از بسته های اقتصادی دولت سیزدهم برای حمایت از تولیدکنندگان خبر داد

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تدوین بسته های اقتصادی دولت سیزدهم برای حمایت از تولیدکنندگان خبر داد و گفت: این بسته ها در بخش تسهیلات و گمرک با هدف تولید به صرفه در اختیار فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبر هشت، محمدمهدی برادران شامگاه چهارشنبه در گردهمایی فعالان اقتصادی استان همدان که به مناسبت دهه تولید و تجارت گرد هم آمدند، اظهار داشت: راهبرد اصلی کشور تولید به صرفه است و برای نیل به این مهم رویکرد کاهش هزینه ها و بهره وری بیشتر را در بخش تولید به کار گرفته ایم. 

وی اضافه کرد: صنعتگران با بهره گیری از مشوق های اقتصادی دولت می توانند راهبرد تولید انبوه و کاهش هزینه های سربار را در مجموعه خود پیاده سازی کرده و در فضای رقابتی به وجود آمده بین تولیدکنندگان به فعالیت ادامه بدهند. 

معاون صنایع عمومی وزارت صمت ادامه داد: در شرایط تحریم توانستیم با کمک فعالان اقتصادی و بخش خصوصی تحریم ها را دور بزنیم و به پشتوانه همین پتانسل و همگرایی قوی شاهد تحولات خوبی در عرصه تولید و تجارت کشور باشیم. 

وی با اشاره به اصلاحات ارزی صورت گرفته توسط دولت خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم ادبیات مدیریت انحصارگرا و مداخله گر در اقتصاد را اصلاح کرد و اکنون برای تحول اقتصادی نیازمند تغییر در تفکرات هستیم. 

برادران خاطرنشان کرد: نگاه به تولیدکنندگان و صنعتگران کشور باید با تعامل بیشتر جایگزین شود و از این پس وفاداران به اقتصاد کشور را بهتر از گذشته تشویق و تقدیر خواهیم کرد. 

 

کسب رتبه پنج ستاد تسهیل همدان در کشور 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز در این گردهمایی از وفاق بین بخش دولتی و خصوصی قدردانی کرد و گفت: در سایه این همدلی و انسجام برای رونق اقتصادی استان تلاش می کنیم. 

احمد شانیان به دغدغه استاندار و معاون اقتصادی استان برای رفع موانع پیش روی تولید اشاره کرد و افزود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به طور مستمر و منظم برای گره گشایی از تولید و صادرکنندگان استان برگزار می شود. 

وی تصریح کرد: ارتقای رتبه ستاد تسهیل استان از بیستم به رده پنجم گواه و مصداق بارز این دغدغه مندی است که تاکنون بازخورد و نتایج خوبی به همراه داشته است. 

به گفته وی اقدامات صورت گرفته در وزارت صمت زیربنایی است و به هیچ وجه ویترینی و نمایشی نیست و پشتوانه این اقدامات ساعت ها کارشناسی اعضای ستاد تسهیل استان است. 

به گزارش ایرنا در این گردهمایی از برترین های تولید استان همدان در بخش صنعت، معدن و  تجارت تجلیل شد. 

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید