کد خبر: 229

ساخت بزرگترین مجموعه صنعتی فروآلیاژ شمال شرق کشور با حضور وزیر صمت آغاز شد

عملیات اجرایی فاز نخست بزرگترین مجموعه صنعتی فروآلیاژ شمال شرق کشور روز جمعه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در شیروان آغاز شد.

به گزارش خبر هشت، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح مجموعه صنعتی فروآلیاژ  اظهار داشت: طرح یاد شده با سرمایه گذاری ایمیدرو و در سه فاز اجرا می شود که تنها سرمایه گذاری فاز نخست آن ۱۴ هزار میلیارد ریال است که برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد می کند که۴۳۰ نفر آن بصورت مستقیم خواهد بود.

علی جدی عنوان کرد: ظرفیت تولید فاز نخست آن ۴۰ هزار تن در سال است و محصول فاز اول آن فروسیلیکو منگنز و محصولات فاز دوم و سوم آن نیز فرو منگنز، فروکروم، فروسیلیس و ترکیبات آن خواهد بود.

فروآلیاژها اصطلاحی است که برای شناسایی آلیاژهای مختلف آهن با نسبت زیاد یک یا چند عنصر دیگر استفاده می شود و این نوع محصول در ساخت فولاد و آلیاژها بکار می‌روند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در سفر وزیر صمت به این شهرستان همچنین عملیات اجرایی ساخت ۱۵ سوله کارگاهی، تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی و پست ۲۲ مگاوات برق آغاز می شود.

جدی خاطرنشان کرد: در سفر رییس جمهور به این استان، ۱۲۰ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی و ۱۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای کل استان مصوب شد و همچنین در بخش وزرات نیرو، ۱۴ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که با هزینه کرد این میزان اعتبار چهره و غبار محرومیت از استان کمتر خواهد شد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید