کد خبر: 397

نیکی هیلی: سیاست بایدن سیلی به صورت اسرائیل است

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل با اشاره به مواضع دولت این کشور برای احیای توافق هسته‌ای با ایران گفت: سیاست جو بایدن در قبال ایران و مذاکره برای بازگشت به برجام سیلی به صورت اسرائیل است.

به گزارش خبر هشت، مجله «نشنال‌ریویو» چاپ نیویورک در گزارشی به نقل از «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ نوشت: سیاست بایدن درباره ایران، سیلی به صورت اسرائیل و متحدان عرب واشنگتن است.

وی در گفت‌وگو با این مجله آمریکایی، با  اشاره به سفر ۴ روزه رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه، سیاست بایدن در قبال ایران را برای آمریکا خطرناک ارزیابی کرد و مدعی شد: ایران به روسیه پهپاد می‌فروشد و به نیروهای آمریکایی حمله می‌کند آنوقت بایدن می‌خواهد با جمهوری اسلامی توافق امضا کند.

هیلی به عنوان یکی از مدافعان سرسخت سیاست خروج آمریکا از برجام از سوی دونالد ترامپ، خاطرنشان کرد: بایدن با خودداری از ایستادن در مقابل ایران، باز هم وقتی که ما باید قدرت نشان می‌دادیم، ضعف نشان داد.

«نشنال‌ریویو» با اشاره به مخالفت‌ برخی مقام های سابق و کنونی کاخ سفید، کنگره و پنتاگون با برداشته‌شدن تحریم‌ها علیه ایران، نوشت: بسیاری از مقام های کنونی و سابق نگران امتیازدهی دولت بایدن به ایران برای احیای توافق برجام هستند.

به گزارش خبر هشت، بازگشت به برجام یکی از شعارهای انتخاباتی بایدن بود و انتظار می‌رفت که در همان روزها یا حداقل ماه‌های اول ریاست‌جمهوری عملیاتی شود اما باوجود چند دور مذاکره در دولت قبل و دولت کنونی، همچنان با زیاده‌خواهی ایالات متحده و دنباله روی از سیاست های دولت قبل در اعمال تحریم های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران، توافق برای بازگشت به برجام و انجام تعهدات از سوی  همه طرف‌ها حاصل نشده‌ است.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید