کد خبر: 428

سید حسن نصرالله: اگر لبنان به حق خود نرسد، صهیونیستها اجازه استخراج نفت نخواهند داشت

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که اگر لبنان به حق خود درباره بهره برداری از منابع و ثروت هایش نرسید، رژیم صهیونیستی هم نخواهد توانست نفتی استخراج کند.

به گزارش خبر هشت به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار سالیانه عاشورایی سالانه با شماری از خطیبان و مرثیه سرایان تاکید کرد که مقاومت در لبنان "به لحظه تاریخی برای نجات لبنان پایبند است".

وی بر این معادله تاکید کرد که اگر لبنان حق خود را نگیرد، رژیم صهیونیستی نخواهد توانست نفتی (از سراسر اراضی اشغالی فلسطین) استخراج کند.

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد که جنگ حتمی نیست "و مطمئن نیستیم که به سمت جنگ می رویم. شاید هدف قرار گرفتن موضعی و پاسخی مناسب به آن را شاهد باشیم. این امر به پاسخ اسرائیل مرتبط است که ممکن است روند امور را به طور تدریجی به جنگ سوق دهد. اما در مقابل، ممکن هست که اسرائیل حتی بدون جنگ هم (به خواست لبنان) تن دهد."

وی افزود: "ممکن است که به سمت جنگ برویم و ممکن است نه. تمایل نداریم که جبهه ای (برای جنگ) را باز کنیم. فقط حقوق خود را می خواهیم. سقف را بالا می بریم تا آمریکا و اسرائیل تن دهند زیرا مسیر فروپاشی در لبنان ادامه دارد. اگر راهکار از نظر برخی تسلیم شدن هست، ما این امر را به هیچ وجه قبول نمی کنیم...تاکنون میانجیگر آمریکایی در مذاکرات ترسیم مرزها (بین لبنان و فلسطین اشغالی) پاسخ واضحی نداده است ؛ با وجود اینکه لبنان امتیازهای زیادی داده است. حداقل چیزی که لبنان می خواهد بدست نیامده است.

سید حسن نصرالله افزود: امیدواریم که یک گلوله یا موشک شلیک نکنیم و دشمن تن دهد. منتظر تحولات هستیم و برای هر چیزی آمادگی داریم.

دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد: از سال ۱۹۸۲ میلادی آنها در پی از بین بردن نیروی مقاومت بودند زیرا از آن زمان، نیروی مقاومت تهدیدی جدی برای اسرائیل بوده و امروز نه تنها برای این رژیم، بلکه برای کل پروژه آمریکا در منطقه تهدیدی جدی به شمار می آید. برهمین اساس در سال‌های گذشته در معرض انواع حملات و تخریبها قرار گرفته‌ایم ولی استقامت کرده‌ایم. پس از تجاوز سال ۱۳۸۵ میلادی، دشمن متوجه شد که روش جنگ، تهدیدی برای موجودیت خود اوست، بنابراین راه تحریم و محاصره را  برای درهم شکستن نیروهای مقاومت درپیش گرفت ولی ما با افزایش توانمندی و قابلیت‌های خود، به سطحی رسیده ایم که می توانیم موجودیت دشمن را تهدید کنیم و شجاعت انجام این کار را هم داریم.

وی تاکید کرد: امروز دشمن احساس ضعف می‌کند و خواهان جنگ نیست زیرا می‌داند درصورت درپیش گرفتن راه جنگ، حریف مقابل فقط حزب‌الله نخواهد بود بلکه ممکن است کل محور مقاومت را مقابل خود قرار داده و موجب نابودی خود شود. در پیش گرفتن راه جنگ برای اسرائیل گزینه ای بسیار پرخطر و پرهزینه خواهد بود.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما می‌توانیم با جنگ یا بدون جنگ به حقوق خود دست پیدا کنیم و اسرائیلی‌ها هم ممکن است بدون هیچ مقاومتی تسلیم شوند، این احتمال هم دارد که راه جنگ را در پیش بگیرند ولی به هر حال، ما آماده اتخاذ مواضع سخت نیز هستیم، اظهارات منتقدان نیروی مقاومت هم اهمیت چندانی ندارد. طبیعی است که با ما مخالفت کنند، آنها دشمن قدیمی ما هستند و هرگز در کنار ما نمی ایستند.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید