کد خبر: 434

تصویب طرح استرداد اسدالله اسدی در پارلمان بلژیک

سرانجام بعد از بحث‌ها، کشاکش‌ها و مخالفت گروهی از نمایندگان، پارلمان بلژیک معاهدۀ استرداد متقابل مجرمین با ایران را به تصویب رساند. بدین ترتیب بروکسل با این قانون، می‌تواند دیپلمات ایرانی را به جمهوری اسلامی مسترد کند.

به گزارش خبر هشت ، رادیو فرانسه گفت : بالاخره بعد از چند بار تعویق، پارلمان بلژیک نیمه شب چهارشنبه ۲٠ ژوئیه  توافقنامۀ استرداد متقابل مجرمین با ایران را در صحن علنی به رأی گذاشت و آن را با ۷۹ رأی موافق، ۴۱ مخالف و ۱۱ رأی ممتنعبه تصویب رساند.

در نتیجه، بلژیک می‌تواند قانوناً اسدالله اسدی را به ایران پس بفرستد. روشن است که در این صورت، وی آزادی کامل خود را به دست خواهد آورد.

دو هفته قبل، کمیسیون روابط خارجی پارلمان بلژیک طرح مبادلۀ محکومان میان ایران و بلژیک را تأیید کرده بود. این طرح برای اجرا شدن نیاز به رأی اکثریت نمایندگان پارلمان داشت.

اما از سه هفته قبل که محتوای طرح معلوم شد، بحث‌های تندی در پارلمان بلژیک به راه افتاد. به موازات آن، گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی بشدت از این طرح انتقاد کردند. اما سرانجام تصوب طرح، آنهم در نیمه‌شب، حاکی از آن است که بحث‌های مخالف و موافق بسیار جدی و طولانی بوده است

 

دیدگاه‌تان را بنویسید