کد خبر: 120

مجلس مخالف استیضاح وزیر صمت است

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی در هیات رییسه مجلس اعلام وصول شد که هنوز در کمیسیون تخصصی بررسی نشده و به نظر می‌رسد پشت پرده این استیضاح «سیاسی کاری» است.

به گزارش خبر هشت، استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت آذرماه ۱۴۰۰ تنها سه ماه پس از اینکه فاطمی امین بر صندلی وزارت صمت تکیه زد کلید خورد.

استیضاحی زودهنگام که به گفته محمد حسن آصفری نماینده اراک با «انگیزه‌های سیاسی» در هیات رییسه مجلس اعلام وصول شد.

این در حالی است که طبق اظهارات علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس« استیضاح ابتدا باید به کمیسیون تخصصی ارجاع شود و در صورت تایید کمیسیون، در صحن علنی مجلس اعلام وصول شود.»

اعلام وصول وصولی که به گفته زاهدی نماینده کرمان «غیرقانونی» بود و طبق اظهارات آصفری« از بیرون از مجلس هدایت و مدیریت می‌شود»

در همین ارتباط حجت الاسلام حسینی کیا نائب رییس کمیسیون صنایع مجلسمی گوید«بررسی این استیضاح هنوز در دستور کار کمیسیون قرار نگرفته و با توجه به انصراف امضا کنندگان احتمال دارد از دستور کار مجلس خارج شود»

عجله هیات رییسه مجلس در اعلام وصول این استیضاح حتی تعجب امضا کنندگان را نیز در پی داشت تا جایی که مصطفی رضا حسینی نماینده مردم شهربابک از امضا کنندگان استیضاح می گوید«برخی از نمایندگان خواستار استیضاح، امضاء خود را پس گرفتند و بنده هم از جمله نمایندگانی هستم که مایل به استیضاح بوده ولی امضا خود را پس خواهم گرفت.»

وی پیش بینی می کند«استیضاح وزیر صمت در صحن علنی مجلس اعلام وصول نخواهد شد.»

در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظرات خود را در گفتگو با ایرنا در مورد این استیضاح بیان کردند:

فاطمی امین کارنامه قابل قبولی دارد

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سید رضا فاطمی امین در مدت کوتاه نمره قابل قبولی داشته است، گفت: اگر کسی بخواهد مشکلات حوزه صنعت را در کوتاه مدت به یک شخص و یا یک وزیر نسبت بدهد حرف دقیقی نیست.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی معتقد بود: هیچ یک از مردم کوتاهی‌هایی که در کیفیت و قیمت در حوزه خودرو وجود دارد به ۸ ماهه وزارت فاطمی امین منتسب نمی‌کنند.

استیضاح وزیر صنعت به صلاح نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استیضاح وزیر صنعت به صلاح نیست، اظهار داشت: عامل مشکلات صنعت خودرو فاطمی امین نیست.

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای بنده هنوز ثابت نشده است که مشکلات مربوط به صنعت خودرو به مدیریت آقای فاطمی امین بر می گردد زیرا هنوز زمان زیادی از وزارت ایشان نگذشته است.

استیضاح فاطمی امین زودهنگام است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قالیباف تلاش دارد که استیضاح وزرا شکل نگیرد، گفت: استیضاح فاطمی امین در شرایط کنونی و با گذشت کمتر از یکسال از عمر دولت زود هنگام است.

 هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  قالیباف تلاش دارد که استیضاح وزرا شکل نگیرد و روابط دولت و مجلس دوستانه و برادرانه باقی بماند.

استیضاح وزرا گره‌ای از مشکلات مردم باز نمی‌کند

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: زمان کوتاهی از مدیریت فاطمی امین بر وزارت صمت می‌گذرد. باید به وی زمان بدهیم تا برنامه‌هایش را محقق کند.

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تغییر وزرا کار مملکت را معطل می‌کند و گره‌ای از مشکلات مردم باز نخواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید