کد خبر: 141

سخنگوی دولت:

امروز دشمن بر حوزه رسانه و افکار عمومی هم هدف گذاری کرده است

سخنگوی دولت گفت: امروز دشمن علاوه بر حوزه اقتصادی در حوزه رسانه و افکار عمومی هم هدفگذاری کرده است.

#اختصاصی خبر- به گزارش خبر هشت، علی بهادری جهرمی امروز ۲ تیرماه در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی که در هتل اشراق مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نگاه رییس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی تعامل با مردم و نگاه ویژه به حوزه رسانه است که باید از این موقعیت به خوبی بهره برد.  

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در خصوص ارتباط جهاد کشاورزی با سفره مردم اظهار کرد: سفره مردم جزء دغدغه‌های دولت است. باید حواسمان باشد کجای میدان جنگ با دشمن هستیم. یک روزی صحنه نبرد ما جنگ نظامی بود اما امروز این صحنه فرق کرده است. من و شما که در فضای جنگ نابرابر و نامحسوس و مدرن می‌جنگیم باید حواسمان باشد که در میدان جنگ قرار داریم. نقطه گذاری دشمن پس از شکست در جنگ نظامی کاملا شفاف و روشن است. امروز دشمن در حوزه اقتصادی و همچنین در حوزه رسانه و افکار عمومی هدف گذاری کرده است و یکی از ابزارهای جدی تهاجم دشمن ابزار رسانه بوده و هست. بخش بزرگی از تورم در جامعه انتظاری است. به نظر بنده روابط عمومی در جنگ رسانه ای در نوک دفاع قرار دارد.

وی گفت: روابط عمومی‌ها نوک پیکان اطلاع رسانی هستند، محل ارتباط با مردم و مواجهه با خواسته‌های مردم روابط عمومی است. 

بهادری جهرمی تصریح کرد: باید همگی با هم مراقبت کنیم که در میدان جنگ قرار داریم. باید به صورت لحظه در این جنگ رسانه‌ای با دشمن مقابله کنیم.  

وی افزود: اگر در کشور تورم وجود دارد، اما باید از رشد اقتصادی کشور هم سخن بگوییم‌. باید حواسمان جمع باید که در شرایط جنگی بوده و دشمن در کجا سرمایه گذاری کرده است. دشمن بر ایجاد ناامیدی و ایجاد روز افزون فساد نقطه گذاری کرده است. در آنجایی که دشمن تمرکز کرده باید عملیات صورت گیرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: اگر حواسمان باشد کجای میدان جنگیم  مزایای خوبی دارد زیرا صرف نظر از مسائل کاری موجب رشد خودمان می‌شود. کسی که بداند در میدان جنگ است رشد می‌کند. خداوند رشد را در سختی قرار داده است. یکی از اشتباهات استراتژیک دشمن این است که با اینکه می‌داند ایرانی‌ها مقاوم هستند باز هم ما را در میدان سختی قرار می‌دهند و ما رشد می‌کنیم.دشمن ما را ناخواسته رشد می‌دهد. رویکرد و روحیه ما باید اینگونه باشد که به یکدیگر کمک کنیم. هدف گذاری دشمن بر کارآمدی کشور است.‌ کارشناسی که با مردم بد رفتاری کند به کارآمدی کشور لطمه می‌زند. من و شما امروز دیده بان صحنه نبردیم.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: صحنه نبرد ما جهاد متفاوت‌تر و در لحظه عمل کردن متفاوت تر دارد؛ باید به صحنه نبرد به دقت بنگریم.

علیرضا رضا زاده، مشاور وزیر و رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این گردهمایی، اظهار کرد: در دولت سیزدهم مدیران با سبک و سیاق و منش مردمی حضور دارند و غیر از این از کارگزار در حکومت اسلامی انتظاری نیست. 

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی نزدیک چند هزار نیرو دارد که همواره در تمام لحظات پای کار بوده‌اند.

در ادامه حمید شکری خانقاه، مدیر طرح و برنامه‌ریزی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی اظهار کرد: در شروع فعالیت دولت سیزدهم  نامه سرگشاده‌ای در قالب پیشنهاد ارسال کردم که در آن عنوان شد که برای ایجاد دولت مردمی نیاز به معاونت ارتباط و روابط عمومی وجود دارد.

وی افزود: برای ایجاد نظام ارتباطات یکپارچه در کشور منشور ملی روابط عمومی باید توسط شورای اطلاع رسانی تدوین شود. برای اینکه روابط عمومی یکپارچه در سطح کشور داشته باشیم که شعار روابط عمومی معتمد، دولت مردمی را معنا دهد باید این منشور را تدوین کرد.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید