کد خبر: 215

دستگیری ۲ کلاهبردار فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی در فضای مجازی

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا از دستگیری دو نفر در زمینه کلاهبرداری در قالب فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی خبر داد.

به گزارش خبر هشت از پلیس، سرهنگ مصطفی نوروزی افزود: با نزدیک شدن به برگزاری امتحانات نهایی و آزمون‌های کنکور، فعالیت مجرمان سایبری با عنوان فروش سئوالات کنکور و آزمون‌های نهایی افزایش یافته است؛ در همین راستا برابر رصدها در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های فعال در این حوزه پایش و شناسایی عاملان و گردانندگان آنها در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، دو نفر از گردانندگان کانال‌های فعال در حوزه فروش سئوالات کنکور و امتحانات نهایی شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در دو استان مختلف دستگیر شدند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا  اضافه کرد: در بازجویی‌های انجام شده نیز متهمان به کلاهبرداری از حدود ۲۰۰ نفر از داوطلبان و خانواده‌های آنان در قالب فروش سئوالات امتحان نهایی و کنکور اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات پلیس فتا در زمینه برخورد با هر گونه فعالیت مجرمانه در این حوزه به صورت ویژه در دستور کار واحدهای این پلیس قرار دارد.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا در توصیه به شهروندان گفت: با توجه به اینکه فعالیت هرگونه تارنما، صفحه و کانال در شبکه های اجتماعی درباره فروش سئوالات امتحانات نهایی و کنکور صرفاً با هدف کلاهبرداری از داوطلبان بوده و نمونه‌های موجود در کانال‌ها مربوط به سئوالات سال‌های قبل و با انگیزه جلب اعتماد کاربران است؛ بنابراین اکیداً توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان به این تبلیغات توجه نکرده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت در این زمینه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید