کد خبر: 179

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی

داوطلبان پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ تا پایان ساعت امروز (یکشنبه پنجم تیرماه) مهلت دارند در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور نام نویسی کنند.

به گزارش خب هشت، ثبت نام برای شرکت در پذیرش مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ از روز یکشنبه ۲۹ خردادماه آغاز شد که این مهلت ثبت نام امروز پایان می‌یابد.

پذیرش در این مقطع در برخی رشته ها با آزمون و در برخی دیگر بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر شده است و داوطلبان با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط لازم می توانند تا پایان ساعت امروز در سایت این سازمان اقدام به ثبت نام کنند.

آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ (برای آن دسته از مجموعه های ثبت نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه چهارم شهریور ماه برگزار می شود و داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه اول شهریور با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به چاپ کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این درمورد چگونگی پذیرش داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: داوطلبان رشته‌های با آزمون این دانشگاه لازم است برای پذیرش در رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام کنند و  زمان انتخاب رشته برای رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی آن دانشگاه اطلاع رسانی می شود.

وی افزود: داوطلبانی که علاقه مند به پذیرش در رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است برای اطلاع از جزییات به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کنند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید