کد خبر: 335

اولین زندان هوشمند نظامی در جهان ساخته شد

ارتش کره جنوبی اولین زندان نظامی در جهان را که با هوش مصنوعی اداره می‌شود و حسگرهای مقابله با خودکشی دارد افتتاح کرد.

به گزاشر خبر هشت، ارتش کره جنوبی اولین زندان نظامی در جهان را که با هوش مصنوعی اداره می‌شود و حسگرهای مقابله با خودکشی دارد افتتاح کرد.

 خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی با اعلام این خبر افزود، زندان جدید که در ۸۰ کیلومتری جنوب شرق سئول پایتخت کره جنوبی واقع است به سیستم‌های بسیار پیشرفته نظارتی مجهز شده که یکی از آنها اولین دستگاه حسگر هشداردهنده خودکشی است، همچنین سیستم‌های دیگری نیز برای بهبود زندگی زندانیان و کاهش بار مسئولیت زندانبان در آن تعبیه شده است.

کلنگ احداث این زندان دو سال پیش بر زمین زده شده بود و ۱۳.۶ میلیون دلار هزینه ساخت آن است.

 

یکی از مسئولان زندان تاکید کرد: هدف از ساخت این زندان بهبود شرایط کار کارمندان زندان‌ها و فراهم کردن شرایط بهتری برای بازپروری زندانیان است.

تمامی سلول‌های این زندان مجهز به دستگاه‌‌هایی حسگر در سقف است که تنفس زندانیان را پایش می‌کند و عاملی برای جلوگیری از خودکشی آنها محسوب می‌شود.

در صورت غیرطبیعی یا قطع شدن تنفس هر یک از زندانیان این دستگاه‌ها شروع به اعلام هشدار می‌کنند.

روی سیم‌خاردارهای دیوار زندان نیز دستگاه‌های حسگری تعبیه شده‌ که با هوش مصنوعی کنترل می‌شود و می‌تواند حرکت اشخاص را با دیگر اشیا از طریق یک الگوریتم پیچیده تشخیص دهد.

ارتش کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود به دلیل کاهش شدید زاد و ولد در کشور، با کاهش شدید نیروی انسانی در سال‌های آینده مواجه خواهد شد.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید