کد خبر: 117

انوشیروانی سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری شد

وزارت ورزش و جوانان دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن در دسته فوق سنگین را به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری منصوب کرد.

به گزارش خبر هشت، وزارت ورزش و جوانان در حکمی سجاد انوشیروانی دارنده مدال نقره وزنه‌برداری المپیک لندن را به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری انتخاب کرد. این انتخاب به خاطر ابطال انتخابات فدراسیون بود که تیرماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد اما علی مرادی نتوانست حد نصاب لازم برای رسیدن به کرسی ریاست را کسب کند.

انوشیروانی از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ سمت مدیرکلی اداره ورزش و جوانان استان اردبیل را بر عهده دارد. وی یکی از نامزدهای انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری در سال ۱۳۹۸ بود که با ۱۱ رای در جایگاه دوم قرار گرفت.

انوشیروانی شاکی اصلی پرونده تخلف انتخابات تیرماه سال ۱۳۹۸ بود که با تلاش این ملی‌پوش اسبق وزنه‌برداری، در نهایت دیوان عدالت اداری رای به ابطال این انتخابات داد.

با انتخاب انوشیروانی به عنوان سرپرست فدراسیون، علی مرادی یک سال پیش از پایان زمان خدمت خود در این فدراسیون، با رای دادگاه از ریاست کنار گذاشته شد. قرار بود دوران مدیریت کنونی علی مرادی در ۱۶ تیرماه سال ۱۴۰۲ به پایان برسد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید