کد خبر: 320

اصولی: زیبنده نیست بازیکنان دخالت کنند؛ هیئت رئیسه مرجع تصمیم‌گیری خواهد بود؛ تیم ملی فوتبال متعلق به فرد نیست

سخنگوی فدراسیون فوتبال تأکید کرد هیئت رئیسه تصمیمی برای اعمال تغییرات در کادر فنی تیم ملی کشورمان ندارد اما نقطه نظرات و پیشنهادات موجود را می‌شنود.

به گزارش خبر هشت، احسان اصولی در نشست خبری امروز (شنبه) خود که در ساختمان فدراسیون فوتبال برگزار شد، اظهار داشت: اتفاقات ساعات گذشته به نوعی تلقین کرد تغییراتی در حال انجام است اما تصمیمی در هیئت رئیسه گرفته نشده و مرجع تصمیم‌گیری درباره سرمربیان تیم‌های ملی و از جمله تیم ملی فوتبال فقط با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است.

وی یادآور شد: برای آنکه از زوایای مختلف اتفاقات تیم ملی رصد شود که این خواسته همه علاقه‌مندان به فوتبال  است. شنونده دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات اهل فن و صاحب‌نظران هستیم. در حال حاضر هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال سازوکارهای لازم را جهت تصمیم‌گیری در این حوزه را طراحی کرده و مهمترین داده‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات کمیته فنی و بخش فنی فدراسیون است، صحبت می‌کند. البته در هیئت رئیسه هم ما تقسیم‌بندی داشتیم که میرشاد ماجدی به دلیل سبقه فنی و تسلطی که به این حوزه دارد در بین اعضا موضوعات فنی را شخصا پیگیری می‌کند و محاسبات فنی براساس چهار مؤلفه فرصت‌ها، تهدیدها، معایب و مزایا در قالب جدولی در هیئت رئیسه مطرح می‌شود و تصمیم‌گیری بر مبنای این مؤلفه‌هاست.

این عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: وزارتخانه تخصصی، وزارت ورزش و جوانان است که در جمع خودشان تیم‌های تخصصی دارند و باید دیدگاه آنها دیده و شنیده شود. برای پرهیز از خودکامگی در تصمیم‌گیری و برای اینکه زوایای مختلف و ظرفیت‌های فکری،‌ ذهنی و علمی را برای موفقیت تیم ملی داشته باشیم که این مهمترین موضوع وفاق تیم ملی است که دل در گروی پرچم سه رنگ کشورمان و نتایج درخشان تیم ملی دارد.

او گفت: برای تحقق پیدا کردن موفقیت تیم ملی، برخی دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد و این دیدگاه‌ها باید شنیده شوند چراکه ما این فرصت را در هیئت‌رئیسه از خودمان نمی‌گیریم و همه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات را می‌شنویم. در این مورد سخنگوی دولت هم اعلام کرد که فدراسیون تصمیم نهایی را می‌گیرد و دستیار معاون اول رئیس‌جمهوری هم به این مسئله داشت و دوستان در وزارت ورزش و جوانان هم این نظر را دارند، با این حال شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات به هیچ عنوان به معنای پذیرش قطعی و مطلق نیست و به معنای اعمال نظر هم نیست. تیم ملی متعلق به یک فرد و سازمان نیست و متعلق به تمام مردم ایران است که این اهمیت و حساسیت می‌طلبد نسبت به دیدگاه‌های موجود آگاهانه برخورد کنیم و در نهایت بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: در حال حاضر سرمربی تیم ملی دراگان اسکوچیچ است و گوش کردن‌ها و دریافت نقطه نظرات به معنای نفی یا اثبات قطعی موضوعات نیست.

اصولی در واکنش به این سئوال که شنیده می‌شود علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی در نهاد ریاست جمهوری جلسه‌ای با معاون اول داشته‌اند، افزود: اینها براساس شنیده‌ها بوده اما با بازیکنان صحبت نکردیم. در فدراسیون فوتبال و در این اتفاق و پروژای که پیش رو داریم هر کدام در بخش‌های مختلف یک وظیفه مشخصی داریم و باید به آن نقش هم پایبند باشیم. بازیکنان ما در اروپا بازی می‌کنند و این زیبنده نیست که بخواهند در امور هم و در نقش‌های دیگر دخالت کنند. ما همه سرباز تیم ملی و خادم فوتبال هستیم و باید دل مردم را شاد کنیم. اگر بخواهیم از نقش خود خارج شویم، قطعاً اختلال در کار ایجاد می‌شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: برای انتخاب سرمربی تیم ملی طبق اساسنامه، عرف بین‌المللی و تمام شرایط و قواعد دنیای حرفه‌ای فوتبال دیده شده است. در نهایت مدیران فدراسیون، هیئت رئیسه و اداره‌کنندگان فدراسیون تعیین‌کننده هستند. هیچ جای دنیا بازیکن سرمربی انتخاب یا عزل نمی‌کند و این اتفاقات زیبنده فوتبال ما هم نیست. بازیکنان ما در داخل زمین با تمام توان بازی می‌کنند و نباید شاهد تداخل مسئولیت‌ها و نقش‌ها باشیم. البته در روزهای گذشته شاهد اتفاقاتی در فضای مجازی بودیم که این مسله حل شد و شخص میرشاد ماجدی وارد عمل شد و با آنها صحبت کرد و دوستان نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کردند.

عضو هیئت رئیسه و سخنگوی فدراسیون فوتبال در واکنش به انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این انتخابات، میان دوره‌ای است و تاثیری روی انتخاب اعضای هیئت رئیسه ندارد. آن چیزی که به نتیجه برسیم، نظر اکثریت است و پس از انتخابات هم اکثریت همین ترکیب خواهد بود و نگرانی از این بابت وجود ندارد. تصمیم‌های گرفته شده نظر جمعی است و هر فردی که رئیس فدراسیون می‌شود باید طبق اساسنامه مبنی بر تعیین سرمربی به پیشنهاد رئیس فدراسیون به تایید هیئت رئیسه برسد.

اصولی در واکنش به بیانیه دراگان اسکوچیچ که در فضای مجازی منتشر شده و از واژه لجن‌پراکنی استفاده و علیه سرمربی سابق تیم ملی هم موضع گیری شده گفت: ما توصیه می‌کنیم هیچ یک از ارکان فدراسیون؛ از خود بنده گرفته تا همه دوستان، وارد این مسائل نشوند چراکه پرداختن به مسائل حاشیه‌ای تبعاتی جز آسیب زدن به تیم ملی ندارد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید