حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۲ 6 ذو القعدة 1444 Thursday, 25 May , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 148 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 41×
محدودیت ترافیکی جاده‌های تهران-شمال تا ۱۰ دی/ ترافیک سنگین در‌ هراز و کندوان ‌
۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
شناسه : 460
8
مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک سنگین در محور کندوان مسیر‌جنوب به شمال‌ حدفاصل بیلقان تا سرودار، شهرستانک تا نساء و پل زنگوله تا سیاه‌بیشه و ترافیک سنگین در محور هراز مسیر‌ رفت و برگشت‌ محدوده پیست آبعلی، نشان می‌دهد.
ارسال توسط :
پ
پ

علی‌اکبر آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار کرد:‌ بر اساس اطلاعات بیش از ۲۳۲۳ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

*‌ ترافیک سنگین در برخی مقاطع محورهای کندوان و هراز

وی درباره‌ وضعیت ترافیکی جاده‌های تهران-شمال گفت: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت‌ محور‌ فیروزکوه،‌ آزادراه تهران ـ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت نشان می‌دهد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از بروز ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر‌جنوب به شمال‌ حدفاصل بیلقان تا سرودار و شهرستانک تا نساء و پل زنگوله تا سیاه بیشه و ترافیک سنگین در محور هراز مسیر‌ رفت و برگشت‌ محدوده پیست آبعلی، خبر داد.

*‌ ترافیک سنگین در محور فشم-تهران و آزادراه کرج-قزوین-کرج

آشوری درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌‌های کشور تصریح کرد: در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین محدوده مهرویلا، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده پل فردیس و ترافیک سنگین در محور فشم-تهران محدوده های حاجی آباد و رودک، داریم.

* ‌برف و باران در جاده‌های ۱۰ استان/ محورهای فیروزکوه و هراز‌ برفی است

وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها بیان کرد: در حال حاضر‌ در بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های تهران‌، اصفهان‌، چهارمحال و بختیاری‌، کهگیلویه وبویراحمد و لرستان داریم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از ‌بارش باران در برخی از محورهای استان‌های گیلان‌، مازندران‌، فارس‌، بوشهر و سیستان وبلوچستان خبر داد.

آشوری افزود: در محورهای هراز و فیروزکوه در حال حاضر ‌بارش برف و باران و در آزادراه تهران – شمال‌ بارش باران گزارش شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به بارش برف و باران و سرمای هوا، مردم از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، رانندگان نیز‌ از سالم بودن تجهیزات گرمایشی خودرو خود مطمئن باشند و حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

* ۳ جاده پرتردد کشور ‌در شبانه‌روز گذشته‌

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه ‌‌کرج‌‌-قزوین با ۱۴۵ هزار‌ تردد، آزادراه ‌‌کرج‌-تهران با ۱۳۵ هزار‌ تردد و آزادراه‌‌ تهران-کرج با ۱۲۶ هزار‌ تردد پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* ‌۱۱ جاده ‌به دلیل شرایط جوی و کاهش ایمنی مسدود است

آشوری با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی اضافه کرد:‌ در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌، به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

وی ادامه داد:‌ همچنین محور لاسم – ارجمند در استان مازندران، محور ریگان – ایرانشهر‌‌‌‌‌، محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، به دلیل بروز مداخلات جوی مسدود است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: محور جدید پاوه-سروآباد، محور جدید هشتگرد-طالقان، جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گنجنامه-تویسرکان، به دلیل شرایط نامناسب جوی و نبود ایمنی کافی‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

*‌‌ افزایش ۱۴ درصدی تردد خودرو در جاده‌ها

آشوری گفت: کل تردد جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات حاصل از‌ رصد‌‌ تعداد‌‌‌‌‌‌‌‌ ۲۴۴۵ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل ۱۴٫۰ درصد افزایش‌ نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۴٫۲ درصد، بیشترین‌ تردد بین ساعات ۱۶ تا ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد.

* محدودیت ترافیکی جاده‌های شمال تا روز شنبه ۱۰ دی

تردد موتور‌سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴  همان روز از میدان امیرکبیر کرج و آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

‌تردد‌ وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز های پنجشنبه و جمعه هفته جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌‌در هراز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امروز و جمعه از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر و کامیون ممنوع است، در ‌محور هراز تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع است؛ تردد ‌کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در جاده هراز ممنوع است.

در محور فیروزکوه‌ تردد‌ تریلرها غیر از حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز‌های سه شنبه و جمعه هفته جاری در مسیر تهران – فیروزکوه – قائمشهر و بالعکس ممنوع ‌است

در محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس‌ تردد انواع تریلر‌ و کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ ۸ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری ممنوع است.

پایان پیام/

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.